Rodinné centrum Stonožka

Maminky s dětmi se scházejí dvakrát týdně v herně rodinného centra (RC) Stonožka v přízemí budovy SVČ. Činnost v kroužku Cvičení rodičů s dětmi je organizovaná. Děti se učí říkadla, básničky, písničky. Hrají na hudební nástroje, cvičí a tancují. Zdokonalují koordinaci pohybů, procvičují motoriku, vnímají sebe sama v kolektivu a cizím prostředí. Navazují nová přátelství, což jim usnadňuje lepší vstup do mateřských škol. Podobně i maminky tady poznávají nové kamarádky a vyměňují si zkušenosti.

RC Stonožka se dělí na dvě věkové skupiny: Cvičení rodičů s dětmi 1 je určeno pro menší dětí od přibližně roku do dvou let, kroužek Cvičení rodičů s dětmi 2 zejména pro starší děti ve věku od 2 do 4 let. Rozdělení však není závazné a záleží spíše na tom, ve které skupině se bude dítě lépe cítit.

Nově nabízíme i Cvičení pro miminka. Tento kurz je určen těm nejmenším, od půl roku do roku. Věříme, že se vám tato novinka bude líbit. Zde se budeme hlavně zaměřovat na rozvoj hrubé a jemné motoriky, formou jednoduchých cvičení.

Rodinné centrum Stonožka vede Martina Havlasová, která se stále vzdělává v dětské pedagogice, aby vám i dětem mohla nabídnout to nejlepší. Martina Havlasová je plně kompetentní k provádění dětských masáží, stačí se zeptat, ráda vám poskytne všechny informace.

Kromě organizovaného programu nabízíme další aktivity a služby:

Maminkám na mateřské a ženám, které mají dopoledne čas, nabízíme kondiční cvičení, během něhož teta Martina ráda pohlídá vaše ratolesti.

Ve školním roce 2018/2019 se rodinné centrum Stonožka zapojilo do akce Celé Česko čte dětem, ve kterém budeme i v roce 2019/2020 pokračovat. Tento projekt je určen nejmenším čtenářům. Čtení je doplněno zábavnými aktivitami. Vstupné bývá zdarma. Termíny budou zveřejňovány postupně.

Jednou měsíčně, v pondělí od 16:00 hodin, můžete také navštívit výtvarnou dílnu s RC Stonožka, ve které si můžete vytvořit jednoduché výrobky z papíru, které se snaží tematicky mapovat celý rok. Vstupné bývá většinou 20 korun na dítě. Termíny budou zveřejňovány postupně.

A jakou novinku jsme si pro vás připravili na školní rok 2019/2020? Jedná se o Cvičení pro těhotné, kde opět nabízíme variantu hlídání dětí. Přijďte si za námi odpočinout, ale i udělat něco pro své zdraví a zdraví vašeho děťátka. Tento kurz také vede Martina Havlasová

Přehlednější rozpis aktivit v RC Stonožka ZDE

V RC Stonožka rádi přivítáme všechny, kteří si chtějí hrát a přitom se něco nového naučit. Pokud se chcete jen podívat, je to také možné. Nabízíme několik způsobů plateb, více informací najdete ZDE.

Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese havlasova@svclipnik.cz

Prostory herny RC Stonožka si můžete i pronajmout. Více informací najdete ZDE.

Fotogalerie – vybavení Stonožky


Přehled zájmových útvarů v RC Stonožka ve školním roku 2019/20:

Nejbližší plánované akce a kurzy v RC Stonožka

Fotogalerie