Rodinné centrum Stonožka

POZOR, POZOR!!! MÁME VOLNÁ MÍSTA VE SKUPINCE OD 8:30 DO 9:15 A OD 9:30 DO 10:15. Tedy pro děti od jednoho do dvou let.

PRO VELKÝ ZÁJEM CVIČÍME NA TŘI SKUPINKY.

NEJMENŠÍ DĚTI OD 8:30 DO 9:15,

DĚTI OD ROKU A PŮL DO DVOU LET 9:30 – 10:15,

DĚTI NAD DVA ROKY 10:30 – 11:15

Více informací na havlasova@svclipnik.cz

 

Maminky s dětmi se scházejí dvakrát týdně v herně rodinného centra (RC) Stonožka v přízemí   budovy SVČ. Činnost v kroužku Cvičení rodičů s dětmi je organizovaná. Děti se učí říkadla,     básničky, písničky. Hrají na hudební nástroje, cvičí a tancují. Zdokonalují koordinaci pohybů, procvičují motoriku, vnímají sebe sama v kolektivu a cizím prostředí. Navazují nová přátelství, což jim usnadňuje lepší vstup do mateřských škol. Podobně i maminky tady poznávají nové kamarádky a vyměňují si zkušenosti.

RC Stonožka se dělí na dvě věkové skupiny: Cvičení rodičů s dětmi 1 je určeno pro menší dětí od přibližně roku do dvou let, kroužek Cvičení rodičů s dětmi 2 zejména pro starší děti ve věku od 2 do 4 let. Rozdělení však není závazné a záleží spíše na tom, ve které skupině se bude dítě lépe cítit. Děti by však měly již zvládat chůzi.

Pro ještě „nechodící“ děti nabízíme Cvičení pro miminka. Tento kurz je určen těm nejmenším, od půl roku do roku. Zde se budeme hlavně zaměřovat na rozvoj hrubé a jemné motoriky formou jednoduchých cvičení. Děti pak plynule přechází do starší skupinky.

Rodinné centrum Stonožka vede Martina Havlasová, která se stále vzdělává v dětské pedagogice, aby vám i dětem mohla nabídnout to nejlepší. Martina Havlasová je také plně kompetentní k provádění dětských masáží, stačí se zeptat, ráda vám poskytne všechny informace.

Kromě organizovaného programu nabízíme další aktivity a služby:

Maminkám na mateřské a ženám, které mají dopoledne čas, nabízíme kondiční cvičení, během něhož teta Martina ráda pohlídá vaše ratolesti.

Jednou měsíčně, v pondělí od 15:30 hodin, můžete také navštívit výtvarnou dílnu s RC Stonožka, ve které si můžete vytvořit jednoduché výrobky z papíru, které se snaží tematicky mapovat celý rok. Vstupné je 25 korun na dítě. Termíny budou zveřejňovány postupně.

Ve školním roce 2019/2020 jsme přišli s další novinkou. Jedná se o Cvičení pro těhotné, kde opět nabízíme variantu hlídání dětí. Přijďte si za námi odpočinout, ale i udělat něco pro své zdraví a zdraví vašeho děťátka. Tento kurz také vede Martina Havlasová a cvičíme každou středu od 10:30 hodin.

VÍCE INFORMACÍ NA E-MAILU havlasova@svclipnik.cz

V RC Stonožka rádi přivítáme všechny, kteří si chtějí hrát a přitom se něco nového naučit. Pokud se chcete jen podívat, je to také možné. Nabízíme několik způsobů plateb, více informací najdete ZDE.

Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese havlasova@svclipnik.cz

Prostory herny RC Stonožka si můžete i pronajmout. Více informací najdete ZDE.

Přehled zájmových útvarů v RC Stonožka ve školním roce 2022/2023:

  • Cvičení pro miminka
  • Cvičení rodičů s dětmi 1
  • Cvičení rodičů s dětmi 2
  • Kondiční cvičení s hlídáním dětí
  • Výtvarná dílna
  • Hlídání dětí v rámci kondičního cvičení
  • Masáže dětí
  • Cvičení pro těhotné s možnosti hlídání dětí

Nejbližší plánované akce a kurzy v RC Stonožka