Vánoce v režii SVČ. Jaké budou?

Rozsvícením vánočního stromu s koncertem Pavla Nováka odstartuje v neděli 2. prosince v 17 hodin na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou předvánoční program, který připravuje ve spolupráci s městem Středisko volného času. Na co se můžete těšit?

Svíce na věnci se rozhoří s krátkými koncerty

První adventní neděli se ve městě už tradičně zapaluje také první svíce na velkém věnci kolem Mariánského sloupu. Ke slavnostnímu rázu přispěje i duchovní požehnání Adventu od faráře římskokatolické lipenské farnosti Stanislava Suchánka a na pódiu se objeví i kouzelná patronka města víla Tílinka.

I další svíce na věnci se o adventních nedělích vždy v 17 hodin opět rozhoří v doprovodu krátkých hudebních programů. V neděli 9. prosince s kapelou Od neděle, o týden později 16. prosince rozezpívá náměstí pěvecký sbor Markéty Poláchové a v neděli 23. prosince farní soubor Josefky pod vedením Gabriely Němčákové.

V Echu zazpívá Aneta

Na hlavním koncertě, který se odehrává v kulturním domě Echo, zazpívá tentokrát Aneta Langerová v doprovodu své kapely a smyčcového tria. Vstupenky jsou už žel beznadějně vyprodané. Pro ty, kteří si je ale stihli zakoupit, připomínáme, že koncert se koná ve čtvrtek 6. prosince v 19 hodin. Na koncertě budou mít zájemci možnost zakoupit vánoční hvězdy s výtěžkem pro olomouckou dětskou onkologii.

Do vánočního Krakova se vypraví zájezd

Vyprodáno hlásí i organizátorka zájezdu do vánočního Krakova. I tady připomínáme těm, kteří mají zájezd zaplacený, že do Krakova se jede v sobotu 8. prosince. Podrobnosti o odjezdu i návratu se dozví v kanceláři SVČ u Hany Kunetkové, kunetkov

a@svclipnik.cz.

Vánoční jarmark s Čakankou i ohňostrojem

Vánoční jarmark vychází tentokrát na pátek 14. prosince. Už od 10 dopoledne začne na náměstí TGM jarmark, v 15 hodin upoutá pouzornost pódium, na němž vystoupí až do 17 hodin s krátkými pásmy děti z lipenských škol. V 17 hodin se potěšíme vystoupením folklorního souboru Čakanka, který do Lipníka zavítá ze slovenského Nového Mesta nad Váhom. V 18 hodin završí jarmark slavnostní ohňostroj.

Zveme také na akce pro nejmenší do SVČ

V prosinci zveme také na několik akcí, které se uskuteční přímo v b

udově SVČ. Mikulášská nadílka pro nejmenší ve Stonožce je v plánu ve čtvrtek 6. prosince. Začínáme v 9.30 hodin a vstup na akci s drobným pohoštěním je zdarma. Vánoční tvoření se Stonožkou se koná pondělí 10. prosince od 16 hodin. Děti si za vstupné 20 korun vyrobí krásné vánoční dekorace. Výtvarnou dílnu spolufinancuje město Lipník nad Bečvou. Ježíškovu dílnu tentokrát organizátoři naplánovali na sobotu 15. prosince. Den plný vánoční pohody, tvoření i jógového cvičení začne v 8 hodin a potrvá do 16 hodin. Dílna je určena dětem od 6 do 12 let, vstupné činí 300 korun. Přihlášku a více informací získáte na e-mailu havlasova@svclipnik.cz.

Vánoční pohár je pro horolezce

 

Lezeckou soutěž na obtížnost Vánoční pohár pořádá SVČ

už po dvacáté. Uskuteční se v pátek 7. prosince ve sportovní hale. Bližší informace podá aktuálně Hana Kunetková, kunetkova@svclipnik.cz.