Obnovená Lipenská skoba již zná své vítěze

Neděle 14. dubna 2019 patřila nová sportovní hala v Lipníku nad Bečvou vyznavačům horolezectví. Celkem čtyřicet šest závodníků si poměřilo svou zdatnost v lezení na rychlost. Soutěžící byli rozdělení podle věku i pohlaví celkem do šesti kategorií. Tato soutěž však nebyla určena jen pro děti a mládež, cenné kovy si odnesli i dospělí amatérští účastníci. Celou soutěž provázela pohodová atmosféra.  Samotné závody pak zpříjemnily dětem i dospělým badmintonové kurty v hale. Na bezproblémový průběh soutěže dohlížel Jiří Babača. Soutěž se uskutečnila na standardizované cestě na rychlost, rozdělené na dvě poloviny a doplněné o přidané chyty pro menší závodníky. Tyto chyty byly doplněny originálně pro tento závod, aby nebyli domácí závodníci zvýhodněni. Před samotným závodem proběhl oficiální trénink, po kterém již propukla kvalifikace. Následný závod probíhal vyřazovacím způsobem, kdy se sčítaly časy obou cest.  A jak si vedli domácí závodníci? V nejstarší kategorii žen se na prvním místě umístila Daniela Slavotínková a v mužích to byl Dušan Pátek. V kategorii nejstarších chlapců vyhrál náš závodník Čeněk Babača. Na závody však dorazili i závodníci z nejrůznějších klubů. Mezi vítězi jsou u dívek zástupci Alpin Club Rožnov, a to v kategorie A, dále pak v kategorii B Lucie Mrázová z TJ Pustiměř. U chlapců pak v kategorii B zvítězil Stanislav Junaštík z Vertikonu Zlín. Po velkém boji v kategorii C zvítězila Máša Cisovská z Krocle Ostrava, Blok Centrum, o. s. a mezi chlapci pak v kategorii C vyhrál zástupce klubu Rocky Monkeys Sokol Brno 1 Jaroš Václav. V nejvíce zastoupené nejmladší kategorii D  (pro dívky a chlapce narozené v roce 2009 a mladší) po boji na 1. místo v dívkách dosáhla Jarmila Šímová a v té samé kategorii u chlapců Šimon Smítal z Flashwall Olomouc. Všichni závodníci předvedli skvělé výkony, za které si zaslouží náš obdiv.

Fotogalerie: autor Roman Hromada