Členové horolezeckého oddílu při SVČ již dosáhli v letošním roce skvělých výsledků

Počátkem ledna se konala v Příboru lezecká soutěž pro děti a mládež v lezení na obtížnost s názvem Příborský Pavůk. Tato lezecká soutěž byla určena pro dívky a chlapce narozené v roce 2003 a mladších. Soutěže se zúčastnilo hned několik našich mládežnických horolezců. Byli to Matouš a Tadeáš Vašinovi, Dominik Nedvěd, Víťa Venclík, Konečný Lukáš, Kroutil Jakub a Mikuláš Macháček. Nejlepšího umístění ve svých kategoriích dosáhl z našich reprezentantů Adam Vrťo, který se umístil v kategorii B na 9. místě a Čeněk Babača, který ve své kategorii chlapci B získal krásné 2. místo.

Dalšími závody, kterých se naší borci zúčastnili, byly závody v Jeseníku. Tyto závody se konaly v rámci 1. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu 2019. Pro závodníky byly připraveny čtyři široké profily o různých sklonech, a bylo se na co dívat. Na stavění těchto cest se podílel i jeden člen našeho horolezeckého oddílu, Martin Chytil. Do Jeseníku se sjeli všichni ti, kdo se ucházeli o místo v národní reprezentaci. Mezi muži si suverénně počínal náš Jakub Konečný, který jako jediný topoval všechny finálové bouldery a umístil se tak na prvním místě. Členové našeho horolezeckého oddílu byli úspěšní i v jiných kategoriích. První místo v kategorii J obsadil Jakub Skočdopole. Druhé kolo tohoto seriálu bude pokračovat netradičně ve slovenské Žilině. O výsledcích našich závodníků budeme opět informovat v Lipenských listech.

Kromě boulderingu se konaly i závody na rychlost. Závodu v Brně se účastnili z našeho oddílu Čeněk Babača, Jakub Konečný a Adam Vrťo. Čeněk Babača se umístil v kategorii mužů na krásném pátém místě a v kategorii chlapců A na výtečném 2. místě. Jakub Konečný skončil na místě sedmém a v kategorii B se na pátém místě umístil Adam Vrťo.