SVČ zve na pohádkové dobrodružství a koncert kapely LIHUS

Pohádkové dobrodružství ve večerním Lipníku a koncert kapely LIHUS plánují organizátoři ze SVČ na čtvrtek 31. 1. Akce bude malou odměnou pro děti za pololetní vysvědčení. Společně s dospělými mohou projít tajuplným nočním městem, plnit různé úkoly a těšit se na pohádková překvapení. Program završí koncert v KD Echo v 19 hodin.

Registrace na Večerní pohádkové dobrodružství u KD Echo začne v 16.30 hodin, děti do 15 let neplatí, ostatní mají vstup za 80 korun. „V ceně dospělácké registrace je však jako odměna pro rodiče za dohled nad dětmi při plněním školních povinností připravena vstupenka na večerní koncert kapely LIHUS,“ uvedla za pořadatele Martina Havlasová. Akce startuje v 17 hodin, po absolvování trasy čeká účastníky v KD Echo zasloužená odměna. Od 18 hodin se mohou děti s rodiči podívat na pohádku, na kterou v 19 hodin naváže koncert lipenské skupiny LIHUS. „Pokud chce někdo dorazit pouze na koncert, není to problém. Vstupenky si koupí na místě za 80 korun,“ řekla Martina Havlasová.

Kapela Lihus známá například z koncertů Lipenského kulturního léta, zvládne zahrát Čechomory, Mišíka, Prokopa i Cranberries. A stále častěji se objevují na místech, kde za příjemným posezením a dobrou muzikou míří i posluchači z Lipníka. „Jsme volné sdružení hudebníků, zpěváků a přátel hudby. Na konkrétní hudební styl se nezaměřujeme. Do svého repertoáru zařazujeme písně, o kterých si myslíme, že nám sedí, a které nás baví,“ říká Petr Sváček, zakládající člen sdružení, kytarista i zpěvák. Jeho dalšími hudebními kolegy jsou Jiří Dolejš (zpěv, kytara), Petra Plachká (housle, zpěv) a Zdeněk Kašpárek (basová kytara).

V kavárně KD Echo bude připraveno i něco na zahřátí, pro děti dětský punč. Před kavárnou bude možnost opékat špekáčky. „Věříme, že takovou akci si užijí dospělí i děti,“ dodala Martina Havlasová.