Rockeři, nezapomeňte! Progres 2 a Project F slaví v Echu padesátky

K zajímavému rockovému propojení dojde v KD Echo v sobotu 20. října. Legendární brněnská kapela Progres 2 slaví padesátku. V letošním roce se stejného výročí působení na hudební scéně dožívá i lipenská rocková legenda bubeník Jiří Feďa Kolář, který se svou kapelou Project F zahraje jako předskokan hlavního koncertu.

„Pro oslavy svého 50. výročí připravila kapela v roce 2018 nejen podzimní celorepublikové turné, ale také nové řadové album, tradičně opět s propracovaným jevištním zpracováním,“ uvedl manažer kapely Progres 2 Jiří Pichl. V současné době koncertují PROGRES 2 v nejsilnější sestavě své historie (Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Pavel Pelc a Miloš Morávek). Na koncertech zní skladby ze všech projektů a vydaných alb. Výjimečně vystupuje skupina také s dechovou sekcí nebo i s ukázkou z projektu Dialog s vesmírem s originální audiovizuální projekcí. V roce 2016 zvolili posluchači Rádia Beat skupinu Progres 2 do Beatové Síně Slávy.

Jiří „Feďa“ Kolář se od raného mládí do současnosti podílel na zakládání a fungování mnoha lipenských hudebních skupin, ve kterých působil zejména jako bubeník i jako manažer. Za své působení na hudební lipenské scéně získal v roce 2017 Cenu města za celoživotní přínos v oblasti kultury.