Příměstské letní tábory na SVČ zažívají boom

img_5634img_20180813_095610Celkem osm příměstských táborů uspořádalo v létě Středisko volného času pro děti ve věku od pěti do 15 let. A že byl o tábory mimořádný zájem, o tom svědčí jejich obsazenost. Některé turnusy hlásily plno už na jaře, krátce po vyhlášení. Děti se věnovaly hrátkám se zvířátky, tanci, hudbě, gymnastice, sportu, ekologii, vědě nebo přírodním živlům. Jejich vedoucí si tematické hry připravovali ve spolupráci se svými týmy a nutno říct, že do tvorby programu dali opravdu vše. Každý dle svého vlastního zaměření a schopností. A tak bylo o pestrost postaráno.

img_8861

img_8083Děti si užily také výlety, koupání nebo vaření v přírodě. Celkem se na táborech obsadilo 370 míst, což je o 70 více než vloni. „Snažíme se vyjít vstříc zejména rodičům, kteří musejí chodit do zaměstnání a nemají kam děti o prázdninách umístit,“ vysvětlila ředitelka SVČ Jana Kašpárková s tím, že letos se podařilo středisku získat na tábory grant z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Projekt je realizován v období od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2020 a je určen pracujícím rodičům, rodičům vracejícím se na trh práce po návratu z mateřské/rodičovské dovolené, rodičům, kteří jsou evidování na Úřadu práce a zaměstnání si hledají nebo studujícím rodičům včetně rekvalifikačních kurzů.

Vedoucí táborů se těší už na příští léto. Novinkou bude například zaměření na výuku angličtiny. Jaká další překvapení se chystají, na to už si počkejte do dalšího vyhlášení.

img_7246