Jaké bude Lipenské kulturní léto?

Těšte se na hudební pátky v Konírně a promítací pátky U čápa

 Terasa Konírny se o letních pátcích stala od loňska pro řadu Lipeňáků tradičním místem k setkávání s přáteli, posezení u piva a hlavně poslechu koncertů převážně lipenských kapel. Letos se ovšem připravte na změnu. Tři páteční večery věnujeme promítání filmů v letním kině U čápa. Dvě akce v Konírně budou navíc provoněné gurmánskými zážitky.

Koncerty lipenských kapel v Konírně

Stejně jako v minulých letech se posluchači v Konírně mohou těšit na folkovou autorskou muziku lipenských eMBéček (27. 7.), country kapelu LH Western (3. 8.), Lipenskou Hudební Společnost LIHUS (10. 8.), o týden později si přijdou na své tanečníci i fanoušci western a country kapely Dallas (17. 8.) a nakonec dojde i na oblíbenou mladou cimbálovku Okybača (24. 8.). Koncerty se zámecký park rozezní vždy od 19 hodin.

Tři filmové pátky v Letním kině U čápa

Po tři páteční večery se program z Konírny přesune na terasu kulturního domu Echo, kde si milovníci filmů užijí promítání pod širým nebem v kině U čápa. Všechny tři filmy budou muzikálové. Poslední školní den (29. 6.) mohou děti s rodiči oslavit třeba podívanou na hranou adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney v režii Billa Condona. O hodovém pátku (20. 7.) uvede letní kino českou filmovou novinku režiséra Ondřeje Havelky Hastrman. Poslední promítací pátek (31. 8.) se rozloučíme s prázdninami filmem La La Land z roku 2016 režiséra a scénáristy Damiena Chazella. Promítat se začne vždy až po setmění, zhruba po 21. hodině. V případě deštivého počasí se promítání nekoná.

Do Konírny za gurmánským zážitkem

Kromě koncertů a promítání chystají pořadatelé na terase Konírny i dvě akce spojené nejen s muzikou, ale i dobrým jídlem. První se pojí hlavně s čokoládou. Jeho pořadatelkou je totiž majitelka Andělských pralinek Martina Brandová. V pondělí 18. 6. uspořádá „Koncert pod křídly andělů“ s výtěžkem pro seniory z Domova s pečovatelskou službou v Lipníku nad Bečvou. Dobročinná akce začne v 18 hodin. Zazpívá na ní známá muzikálová, jazzová i šansonová zpěvačka Radka Fišarová, sopranistka Jana Šelle s hudební čtveřicí violoncellistů (a bubeníkem) skupiny Arrhythmia, finalista Superstar 2013 Martin Šafařík a objeví se i lipenský rodák, herec a výtvarník Jan Kanyza, který na místě vydraží své dílo Archimédés. Kdo vloni zažil Španělské odpoledne s paellou, určitě si nenechá tuto příležitost ujít ani letos. Pro velký úspěch se zopakuje (13. 6.) a nabídka se dokonce rozšíří. Šéfkuchař Enrique El Romero připraví přímo před zraky diváků paellu s vepřovým masem a paellu mořskými plody. A chybět nebude ani tradiční španělský nápoj sangria. Menu je však třeba zakoupit v předprodeji na SVČ. O stylový hudební doprovod se postará kapela No seas Perro. Španělské odpoledne startuje v 16 hodin.

Upozornění:

Venkovní akce se konají pouze v případě nedeštivého počasí.  Pokud prší, přesouváme koncerty do kavárny. Na terase i v kavárně je třeba počítat s omezeným počtem míst. Promítání se při dešti ruší. Děkujeme za pochopení.