Konírna láká na Španělské odpoledne s paellou i sangrií

Pravá španělská paella opět provoní terasu kavárny Konírna. Stane se to v pátek 13. července v 16 hodin. V nabídce šéfkuchaře Enrique El Romera bude tentokrát paella s masem nebo mořskými plody, součástí menu bude i dezert. A chybět nebude ani sangria. Menu je možné zakoupit v předprodeji už nyní. O stylový hudební doprovod se postará kapela No seas Perro.

Foto: Cocinero Enrique

Tradiční rýžový pokrm připraví přímo před očima diváků kuchař tentokrát na dvou speciálních pánvích. Na jedné bude dominovat vepřové maso, na druhé mořské plody. Kromě paelly si návštěvníci budou mít možnost zakoupit i typický španělský nápoj sangria. Lehký alkoholický nápoj se obvykle vyrábí z červeného vína, ovocné drti, sladidla a malého množství brandy. Název je odvozen od termínu pro krev (španělsky sangre), kvůli sytě červené barvě.

Španělské menu nabízí SVČ v předprodeji. S masem vychází na 170, s mořskými plody na 200 korun. Sangria se bude prodávat zvlášť přímo na místě.

Kapela No seas Perro, která španělské odpoledne hudebně podbarví, spolupracuje s kuchařem z Cádizu Enrigue „El Romerem už několik let. Hraje autorské skladby v italštině a španělštině, napsané na cestách kytaristy a zpěváka Gianprima. Název kapely „No seas Perro“ je spjat se španělským městem Murcia Gianprimo pobýval a kam se rád vrací. V českém překladu může znamenat něco jako „nebuď líný“.

, paella 2