Organizátoři festivalu Pod Nebesy chystají několik vylepšení

Filmům pod širým nebem budou v Meditační zahradě za kostelem sv. Jakuba patřit pátek 22. a sobota 23. června. Fanoušci přehlídky studentských filmů Pod Nebesy se mohou těšit na řadu novinek, které pro ně pořadatelé připravili.

Organizátorem festivalu, který se uskuteční už pošesté, je tým nadšenců z Okrašlovacího spolku Lípa. „Vstupujeme do druhé pětiletky a pro diváky chystáme pár vylepšení. Chceme, aby se jim na filmy lépe dívalo, aby se jim pivo lépe pilo, aby si měli možnost s hosty festivalu opravdu povykládat a taky znovu shlédnout vítězné filmy z předešlých pěti ročníků, které budou moci vyhrát anebo si je koupit na flashdisku přímo v zahradě,“ vyjmenovává Jonáš Vacek. „My už se kouzelné filmové atmosféry Pod Nebesy nemůžeme dočkat,“ vzkazuje příznivcům.

Přehlídka Pod Nebesy je v Lipníku od počátku oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí. Před setměním se na pódiu představují kapely, porotu obvykle tvoří známé filmové osobnosti V minulosti to byly například herečky Klára Issová, Andrea Kerestešová-Růžičková, herec Josef Polášek či režiséři Roman Vávra, Jan Chramosta a Arkaitz Basterra z Baskicka.