Trubači z Česka a Slovenska se setkají první červnový víkend v Lipníku

Troubení sólové i souborové bude znít celým městem v pátek 1. a sobotu 2. června. V Lipníku se totiž uskuteční Česko slovenská soutěž mysliveckých trubačů. Čtvrté mezinárodní klání se koná u příležitosti 90. výročí vzniku státního podniku Vojenské lesy a statky ČR, jehož divize sídlí v Lipníku nad Bečvou.

A co je na programu?

V pátek se začíná v 18 hodin v kostele svatého Jakuba Svatohubertskou mší, jíž celebruje P. PhDr. ThLic. Jan Kornek. Na mši pak naváže podvečerní moderovaný koncert trubačů na náměstí T. G. Masaryka. V sobotu vypukne klání v 8 hodin ráno slavnostním zahájením v zámecké zahradě. Od 9 hodin startuje i doprovodný program a soutěže pro děti v parku. V 16.30 začne na náměstí vystoupení skupiny Leopardi a až do 18 hodin pokračuje odpoledne moderovaným koncertem trubačů. Následuje slavnostní vyhlášení vítězů soutěže mysliveckých trubačů a předání „Pořadatelského tesáku“ organizátorům V. ročníku.

Setkání se děje pod záštitou Ladislava Oklešťka, hejtmana Olomouckého kraje a Ing. Josefa Vojáčka, ředitele Vojenských lesů a statků ČR, s. p. Pořadateli jsou Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Klub trubačů ČMMJ, Klub trubačov SR a Slovenský poľovnícky zväz ve spolupráci s Městem Lipník nad Bečvou a Základní uměleckou školou Potštát.