Plný uši muziky budou mít milovníci folku z dvojkoncertu eMBéček a Darebandu

Trampfolková eMBéčka z Lipníka a lidově folková kapela Dareband z Valašska připraví hudební zážitek svým příznivcům na tradičním akustickém dvojkoncertu Plný uši muziky. Stane se to ve čtvrtek 1. února v 19 hodin v kulturním domě Echo.

Domácí eMBéčka hrají v hudebních klubech i na mnoha festivalech po celé republice. Písničky jsou převážně z dílny Blanky Prudilové, držitelky mezinárodní autorské Porty 2007 za píseň „Cyklistická“. Křestní jmena pěti muzikantů začínají výhradně na písmena M a B, proto název kapely eMBéčka. „Familyband“ tvoří manželé Prudilovi Blanka (zpěv, rytmika) a Milan Miša (kontrabas, tanec) se synem Matějem (trubka, zpěv) a jejich kamarád Michal Odložilík (kytara, zpěv) s neteří Marií Košnárovou (příčná flétna). V případě Darebandu prý nelze říci, že se jedná o folklór, spíše jde o písničky inspirované tradicí valašských hudců a muzik a tradičních písniček. Jednoduché zpěvné melodie jsou opatřeny texty veskrze popisujícími někdy těžký, někdy veselý život Valachů.
V současné době vystupuje kapela Dareband v sestavě Jiří „Dareba“ Václavík (akordeon, zpěv), Martin Mrlina (akustická kytara, zpěv), Daniel Káčer (kontrabas, píšťalky, zpěv), Katka Minarčíková (grumle, zvonečky, zpěv) a Michal Burda (housle, zpěv). V tomto složení zahrál Dareband na několika festivalech (Starý dobrý western, Pulčínský Amfolkfest, Olšovecký rybníček, Valašský nákyp, Gošafest) i menších kulturních, či soukromých akcích.