Letní kino U čápa začíná. Den před vysvědčením promítne Lichožrouty

Filmem Lichožrouti zahájí ve čtvrtek 29. června promítací sezónu Letní kino U čápa. Na terase KD Echo tak začne plejáda open air akcí, které chystá na prázdniny SVČ v rámci Lipenského kulturního léta.

O čem jsou Lichožrouti? Rodinný, animovaný i dobrodružný film pojednává o radostech a strastech zlodějů ponožek – Lichožroutů  a jejich soužití s lidmi.  Vznikl podle bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové, která film režírovala.  Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů Lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného Profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého Hihlíka, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. „S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo Lichožrout,“ uvádějí tvůrci.

„Věříme, že rodiče budou tentokrát benevolentní a nechají své děti den před vysvědčením o něco déle vzhůru,“ doufá Marie Šuláková, která filmy pro letní kino vybírá. „Promítat se totiž začne až po setmění, což bude někdy po 21. hodině,“ dodala s tím, že vstup do letního kina je zdarma.

O prázdninách se pak mohou návštěvníci těšit na pravidelné filmové čtvrtky a jeden pátek. „Vybrali jsme filmy převážně z Národního filmového archivu,“ uvedla Šuláková, která do programu zařadila snímky Starci na chmelu, Pomáda, Rozmarné léto, Kdyby tisíc klarinetů, Limonádový Joe nebo Až přijde kocour. Zajímavým zpestřením bude i film Lipeňáka Jonáše Vacka Psi páně, jenž pojednává o životě dominikánského řádu ve 21. století.

Kompletní program letošního Letního kina U čápa najdete ZDE