Dopravní soutěž v Lipníku prověřila děti z lipenských i regionálních škol

Test z pravidel silničního provozu, jízda zručnosti přes překážky, jízda na dopravním hřišti a zkouška znalostí první pomoci – to jsou čtyři disciplíny tradiční Dopravní soutěže mladých cyklistů, která se konala ve čtvrtek 4. května na dopravním hřišti v Lipníku nad Bečvou. Určená byla pro žáky ve věku od 9 do 16 let.

V oblastním klání nejmladších obstály nejlépe děti z MŠ a ZŠ Hranická, mezi staršími byli nejlepší žáci ze ZŠ Soběchleby. Možnost postoupit do okresního kola získala i družstva, která se umístila na druhém místě. V mladší kategorii se jedná o MŠ a ZŠ Sluníčko, ve starší zabodovali lipenští gymnazisté.

Soutěžilo celkem 11 čtyřčlenných družstev, šest družstev v mladší a pět ve starší kategorii. Zúčastnili se žáci z lipenských škol, ale i z Dolního Újezda, Oseka nad Bečvou nebo Soběchleb. Tým pořadatelů tvořili zástupci Střediska volného času ve spolupráci s Petrem Butkovičem, BESIPu, oblastního spolku Českého červeného kříže z Přerova, Armády ČR a města Lipník nad Bečvou. Soutěž finančně podpořila státní příspěvková organizace Centrum služeb pro silniční dopravu.