Horolezci z Lipníka kralují na nominačních závodech letošní sezóny

Horolezci z Lipníka už od února vozí medaile z nominačních závodů. Zdolat ty nejtěžší v konkurenci nejlepších lezců je však teprve čeká. Mezi jmény našich borců nechybí Jakub Konečný, Jakub Skočdopole či Martin Chytil. Všichni z Horolezeckého oddílu při SVČ Lipník, který funguje i díky grantové podpoře města.

Sezóna začala v únoru regionálním závodem Slovácký open v Uherském Brodě. Jakub Konečný zvítězil bez problémů v kategorii dospělých. Jeho první nominační závod v lezení na obtížnost se pak uskutečnil v Ostravě 1. dubna. Napínavou soutěž, ve které se o titul ucházeli závodníci ve čtyřech kategoriích, Jakub v Juniorech vyhrál, v Mužích pak byl druhý. Pěkné šesté místo si odvezl i Martin Chytil z Juniorů. První místo Jakub Konečný vybojoval i na druhém nominačním závodě Juniorů, který se uskutečnil 8. dubna v Brně, mezi muži byl druhý hned za šampionem Adamem Ondrou. „Třetí nominační závod se uskuteční 13. května ve Svitavách. Pokud Jakub uspěje, může se těšit na mezinárodní zápolení v rakouském Imstu 27. – 28. května,“ řekla vedoucí oddílu Zora Hradilová.

Za úspěšný start si zaslouží pochvalu také Jakub Skočdopole a Martin Chytil, který už má za sebou první nominační závody v boulderingu. Ty se konaly 25. března v Pardubicích. Jakub Skočdopole zvítězil v závodnické kategorii A, Martin Chytil si v Juniorech vybojoval stříbro. Lipenští boulderingoví lezci už se připravují na druhý nominační závod, který se koná 6. května v Ostravě.