Lipeňák Jakub Konečný je ve své kategorii čtvrtý nejlepší lezec světa na obtížnost

Na mistrovství světa mládeže v soutěžním lezení v čínském Guangzhou skončil Jakub Konečný těsně vedle bedny. I tak je čtvrté místo vynikajícím úspěchem nejen pro lipenského šampióna, ale i pro celý horolezecký klub, který působí při SVČ.

„Zaplaťpánbůh za to. Měl sice na bednu, ale i tak dokázal vybojovat nejlepší umístění z celé české výpravy,“ uvedla vedoucí lipenského oddílu Zora Hradilová.

Mistrovství skončilo v neděli 13. listopadu. Českou republiku reprezentovala šestičlenná skupina ve složení Jakub Konečný, Lenka Slezáková, Eliška Adamovská, Veronika Scheuerová, Vojtěch Trojan a Zbyšek Černohous. Český tým vedla jako oficiální kouč trenérka Eliška Karešová. „Jakubovi se dařilo nejlépe. V lezení na obtížnost v kategorii A (16 – 17 let) postoupil do finále, kde pak obsadil vynikající 4. místo,“ shrnula vedoucí lipenského oddílu Zora Hradilová.

„Kuba byl po první kvalifikační cestě na 11. – 12. pozici, druhou pak dokázal topovat společně s pozdějším vítězem Italem Bendazzolim a do semifinále tak postupoval z druhého místa. V semifinále pak byl jedním ze čtyř topujících závodníků, kromě vítězného Bendazzoliho se však nikdo z nich ve finále nedostal na stupně vítězů,“ píše se na stránkách www.horosvaz.cz.

Přestože jsou všichni čeští reprezentanti startující na MSJ specialisty na obtížnost, pět z nich nastoupilo i k závodu v boulderingu. Třem z nich se i v této disciplíně podařilo bodovat: Jakub Konečný vybojoval dělené 19. – 20. místo.

„Jakubovi Konečnému patří velká gratulace a dík za skvělou reprezentaci,“ uzavřela Zora Hradilová. Lipenský horolezecký klub finančně podporuje i město Lipník.